اخترشناسان در فوران ماه یخی اروپا مشتری فوران می کنند

اخترشناسان در فوران ماه یخی اروپا مشتری فوران می کنند

آب زیرسطحی در ماه مشتری اروپا جایی است که انسان ها قصد دارند زندگی را جستجو کنند. این مفهوم هنرمند ، انبوهی از آبهای زیرزمینی را نشان می دهد که از سطح ماه فوران می کند.
ناسا / ESA / K. Retherford / SWRI
قمر مشتری در اروپا دارای پوسته ای یخی است که اقیانوس آب مایع را پنهان می کند. اکنون دانشمندان اولین اندازه گیری مستقیم بخار آب را در جو اروپا انجام داده اند. این بهترین اثبات در مورد فوران آب است که از سطح ماه بیرون می رود.

اندازه گیری ها همچنین حاکی از آن است که در خارج از حوادث پلو ، جو اروپا به طور کلی بخار آب کمتری نسبت به گذشته دارد. دانشمندان یافته های خود را روز دوشنبه در طبیعت نجوم توصیف می کنند.

ماه پر آب

دانشمندان از دهه 1960 می دانند كه اروپا در یخچال های طبیعی و احتمالاً یك اقیانوس آب مایع در زیر سطح قرار دارد. آنها پیش بینی کردند که تشعشع از مشتری سطح یخی ماه را بمباران می کند و بخار آب ایجاد می کند.

و مطالعات اخیر شواهد غیرمستقیمی را مبنی بر اینکه فوران های فوران شده بخار آب را به جو ماه تزریق می کنند ، نشان داده اند. مطالعات انجام شده در دهه گذشته حتی نشانگر هیدروژن و اکسیژن در جو اروپا نیز بوده است ، اما بخار آب به طور مستقیم مشاهده نشده است.

در مطالعه جدید ، محققان از یک تلسکوپ در رصدخانه Keck در هاوایی برای جستجوی اروپا برای طول موجهای مادون قرمز خاص از نوری استفاده کردند که بخار آب از آن ساطع می شود. آنها ماه را در 17 تاریخ مختلف از فوریه 2016 تا مه 2017 مشاهده کردند. سازهای آنها در 16 شب از این شب نشانه هایی از بخار آب را انتخاب نکردند. اما در تاریخ 26 آوریل 2016 ، آنها مقدار زیادی - تقریباً 2،000 تن - بخار آب را اندازه گیری کردند.
به دنبال بخار

گرچه محققان در 16 شب دیگر نشانه هایی از بخار آب را مشاهده نکردند ، این بدان معنی نیست که هیچ موردی وجود ندارد. در حقیقت ، محققان بر این باورند كه برخی از بخارات آب در جو اروپا به دلیل تأثیر تابش مشتری ، همانطور كه ​​مطالعات قبلی نشان داده اند ، در جو اروپا وجود دارد. احتمالاً بخار آب بسیار کمی وجود داشته است تا سازهای آنها بتوانند ردیابی کنند.

با این حال ، به طور کلی ، اندازه گیری نشان می دهد که مقدار معمولی بخار آب در جو اروپا احتمالاً کمتر از آنچه قبلاً تصور می شد ، می باشد. این همچنین بدان معنی است که احتمالاً اندازه گیری اوت آوریل 2016 از یک رویداد یکباره مانند یک ستون آب ناشی شده است.

ماموریت های فضایی آینده ، مانند اروپا کلیپر و JUICE (JUpiter ICy moons Explorer) ، نگاه دقیق تری به ماه نشان می دهند.

لوكاس پاگانینی ، دانشمند سیاره ای ناسا و یكی از نویسندگان مقاله جدید گفت: "من واقعاً مشتاقانه منتظر مطالعات بعدی درباره اروپا و دیگر جهان اقیانوس ها هستم." وی گفت: "تشخیص آب به صورت مایع دشوار بوده است. فکر می کنم این تشخیص آب به صورت بخار نزدیکترین چیزی است که ما در جستجوی محیط های آب مایع داریم. "

برچسب‌ها: ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 14
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 15
بازدید ماه گذشته : 64
بازدید سال گذشته : 183
کل بازدید : 370