علم نجوم

اخترشناسان مدتهاست که به وجود آوارهای موجود در سیارک فائتون مشکوک به بارش سالانه شهاب سنگ هستند. اکنون ، کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا جریان باقی مانده های فضایی را که منشاء آن است ، گرفت.

برچسب‌ها: ,

اکنون یکی از درخشان ترین ستارگان آسمان شب کمرنگ ترین گذشته در یک قرن است. ستاره شناسان مطمئن نیستند که این به چه معنی است.

برچسب‌ها: ,

آسمان این هفته از 20 تا 29 دسامبر

با طولانی ترین شبهای سال در حال حاضر بر ما ، چشم اندازهای شگفت انگیزی از اتصال بین ماه و زهره در تاریخ 28 و دوش شهاب سنگ اغلب مورد غفلت Ursid انتظار داشته باشید.

برچسب‌ها: ,

پلوتون مشهورترین سیاره دوردست است ، اما اولین بار نیست

به عنوان یک ستاره شناس ، سؤالی که بیشتر از همه می شنوم این است که چرا دیگر پلوتون سیاره نیست؟ بیش از 10 سال پیش ، ستاره شناسان مشهور به تغییر طبقه بندی پلوتون رای دادند. اما سوال هنوز مطرح می شود.

برچسب‌ها: ,

تحقیقات جدید ممکن است پیامدهای چشمگیری در نظریه های مربوط به ماده تاریک و شکل گیری کهکشان داشته باشد.

برچسب‌ها: ,

قمرهای گالیله مشتری به احتمال زیاد کمی از سنگریزه ها تشکیل می شود

این خصوصیات پیچیده قمرهای بزرگ اگر به آرامی از سنگریزه ها رشد کنند بهتر می توان توضیح داد.

برچسب‌ها: ,

کتاب راهنمای مشاهده گر 2020

دفترچه راهنمای Observer 2020 که سالانه توسط انجمن سلطنتی نجوم کانادا منتشر می شود مرجع اساسی برای منجمان حرفه ای ، آسمان نوردان آماتور ، معلمان و هر کسی است که از آسمان شب لذت می برد. این نسخه ویژه ایالات متحده شامل کاربرد آمریکایی ها و منابع موجود در ایالات متحده است. ویراستاران مجله Astronomy از این راهنمای جامع استفاده می کنند که شامل موارد زیر است:

برچسب‌ها: ,

اخترشناسان در فوران ماه یخی اروپا مشتری فوران می کنند

ستاره شناسان اولین بار اندازه گیری مستقیم بخار آب را در جو اروپا انجام دادند. این بهترین اثبات در مورد فوران های آب در حال فوران از ماه یخی است.

برچسب‌ها: ,

ستاره

طغیان قدرتمند اما مرموز امواج رادیویی در اطراف ما ظاهر می شود. محققان با استفاده از یک آرایه تلسکوپ رادیویی در استرالیا سرانجام اولین بار پشت سر هم به یک کهکشان پشتیبان کهکشان از آن بازگشتند.

برچسب‌ها: ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 10
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 11
بازدید ماه گذشته : 60
بازدید سال گذشته : 179
کل بازدید : 366